Bydgoskie Przedmieście – jak się tu mieszka?


Bydgoskie Przedmieście – jak się tu mieszka?

Setki transakcji dokonanych na przestrzeni kilku lat – dzięki takiemu doświadczeniu toruński rynek nieruchomości nie ma przed nami żadnych tajemnic. Dlatego też chcemy dzielić się z naszymi klientami – obecnymi i przyszłymi – czymś więcej niż doradztwo podczas współpracy. Z myślą o praktycznych wskazówkach dla sprzedających, kupujących i wynajmujących powstał nasz blog firmowy. Jako że większość naszych ofert to nieruchomości na Bydgoskim Przedmieściu, ta lokalizacja będzie tematem pierwszego wpisu.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Toruniu?

Jeśli myślisz o mieszkaniu w mieście pierników i Kopernika, to doskonały wybór! Równie istotną decyzją będzie określenie, w jakiej lokalizacji ma się znajdować Twoja nieruchomość. Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Toruniu? To zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety mieszkania na Bydgoskim Przedmieściu i dla kogo to osiedle będzie idealne.

Jakie rodzaje nieruchomości przeważają na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu?

Decydując się na tę lokalizację, masz do dyspozycji przede wszystkim mieszkania w blokach oraz kamienicach. Południowa część Bydgoskiego Przedmieścia, położona w pobliżu miasta, to w większości klimatyczne, zabytkowe mieszkania. Na ulicach Mickiewicza, Słowackiego, Konopnickiej czy też Krasińskiego pełno jest secesyjnych kamienic, a sama okolica doskonale uzupełnia tę estetykę. Nieruchomości zlokalizowane w takich budynkach mają charakterystyczny, stary klimat, zazwyczaj mają też duże powierzchnie.

W części osiedla ulokowanej bliżej ulic Fałata i Gagarina przeważają mieszkania w blokach o różnych rozmiarach. Jeśli szukasz kawalerki lub niewielkiej powierzchni dla 2-3 osób i zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Toruniu, z pewnością znajdziesz tu wiele atrakcyjnych ofert. Na Bydgoskim Przedmieściu nie znajdziesz jednak domów jednorodzinnych. Jeśli zależy Ci na budynku wolnostojącym, lepszym wyborem okażą się lokalizacje takie jak Jar, Wrzosy, Jakubskie Przedmieście (Mokre) czy też osiedla po drugiej stronie Wisły.

Co znajduje się w pobliżu Bydgoskiego Przedmieścia?

Bydgoskie Przedmieście to osiedle zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie z centralną częścią miasta. Na Starówkę bez problemu trafisz piechotą, choć komunikacja miejska również działa sprawnie. Obiekty w okolicy, które zasługują na uwagę, to:

 • galerie i centra handlowe (Plaza i Pasaż Zieleniec),
 • Park Miejski,
 • ogrody działkowe,
 • obiekty Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – akademiki, Wydział Matematyki i Informatyki,
 • restauracje i punkty gastronomiczne: Manekin, Zahir, pizzeria, wegetariańskie bistro.

Na sąsiednich osiedlach (Chełmińskie Przedmieście, Rybaki, Stare Miasto) również znajduje się wiele interesujących lub potrzebnych obiektów, do których dojdziesz spacerem oraz szybko dojedziesz  autobusem czy tramwajem.

 • Ogród Zoobotaniczny (20 minut),
 • obiekty UMK – Wydział Humanistyczny (30 min), Wydział Filozofii i Nauk Społecznych (30 minut),
 • V Liceum Ogólnokształcące (20 minut),
 • obiekty kulturalne – Cinema City, Teatr Horzycy, Teatr Muzyczny (30 minut),
 • Bulwar Filadelfijski (35 minut).

Bydgoskie Przedmieście – dla kogo jest najlepszym miejscem?

Zróżnicowany zakres atrakcji i obiektów użytkowych sprawia, że Bydgoskie Przedmieście jest bardzo uniwersalną lokalizacją. Otoczenie natury, ośrodków rozrywki, obiektów edukacyjnych oraz kulturalnych sprawia, że osiedle jest idealnym miejscem do mieszkania w Toruniu dla wielu grup.

To najlepsza możliwa lokalizacja dla studentów oraz osób młodych, które chcą być blisko centrum oraz mieć dobry dojazd do pozostałych części miasta. Jednocześnie mimo otoczenia rozrywki i kultury wciąż mamy możliwość wyjścia na długi spacer w otoczeniu przyrody. Jest tu dużej powierzchni park, sporo ogrodów oraz miejsc, gdzie dominuje natura. Dlatego jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Toruniu, Bydgoskie Przedmieście wygrywa w kategorii uniwersalności i różnorodności.

Gdzie najlepiej mieszkać w Toruniu – zalety Bydgoskiego Przedmieścia

Korzyści z mieszkania w tej okolicy można podsumować w kilku punktach:

 • dobra komunikacja z innymi częściami miasta – autobusy i tramwaje co kilka, kilkanaście minut;
 • zróżnicowane rodzaje nieruchomości do wyboru – duże, małe, nowoczesne lub w starym stylu, bloki lub kamienice;
 • interesująca architektura budynków;
 • duża liczba atrakcji i ważnych miejsc w pobliżu;
 • możliwość bycia blisko centrum i w otoczeniu natury jednocześnie.

Szukasz mieszkania w Toruniu na Bydgoskim Przedmieściu? Nieruchomości zlokalizowane na tym osiedlu stanowią sporą część naszych ofert. Sprawdź, czy mamy Twój wymarzony kawałek podłogi: https://www.kawalekpodlogi.pl/oferty.

Chcesz sprzedać mieszkanie w tej okolicy? Skorzystaj z naszego pośrednictwa! 664 989 011

 <<< Powrót